Creek Wood Red Hawks

Charlotte, TN

2019 Softball

Date   Opponent   Result
 Mon Mar. 11 5:00 PM at #7 Houston County W 2-1
 Fri Mar. 15 6:30 PM Lincoln County N
Mary Vowell Classic at Fly Park, Franklin, TN
W 5-1
 Fri Mar. 15 8:00 PM Brentwood N
Mary Vowell Classic at Fly Park, Franklin, TN
W 9-2
 Sat Mar. 16 10:30 AM #2 Daniel Boone N
Mary Vowell Classic at Fly Park, Franklin, TN
L 0-2
 Sat Mar. 16 12:10 PM Eagleville N
Mary Vowell Classic at Fly Park, Franklin, TN
W 15-0
 Sat Mar. 16 2:00 PM Allience N
Mary Vowell Classic at Fly Park, Franklin, TN
W 8-0
 Sat Mar. 16 7:00 PM #2 Daniel Boone N
Mary Vowell Classic Championship at Fly Park, Franklin, TN
W 9-8
 Tue Mar. 19 5:00 PM at East Hickman D W 27-0
 Wed Mar. 20 6:00 PM Henry County W 8-3
 Tue Mar. 26 3:00 PM Fairview D W 11-1
 Thu Mar. 28 5:00 PM Stewart County D W 2-1
 Fri Mar. 29 4:00 PM #4 Summertown N
MTSCA Classic at Ridley Park, Columbia TN
T 3-3
 Fri Mar. 29 7:00 PM Spring Hill N
Middle Tennessee Classic at Ridley Park- Columbia
W 2-0
 Sat Mar. 30 10:00 AM Tullahoma N
Middle Tennessee Classic at Ridley Park- Columbia
W 9-3
 Sat Mar. 30 2:00 PM Independence N
Middle Tennessee Classic at Ridley Park- Columbia
W 5-4
 Sat Mar. 30 3:50 PM West Carroll N
Middle Tennessee Classic at Ridley Park- Columbia
W 6-0
 Tue Apr. 2 5:30 PM #23 Camden D L 4-5
 Tue Apr. 9 5:00 PM Lewis County D W 10-0
 Thu Apr. 11 5:00 PM at #6 Waverly D W 4-1
 Fri Apr. 12 7:00 PM #24 Wilson Central N
Raptor Classic at Crockett Park, Brentwood, TN
W 5-1
 Fri Apr. 12 8:30 PM #1 Forrest N
Raptor Classic at Crockett Park, Brentwood, TN
L 0-11
 Sat Apr. 13 10:45 AM Independence N
Raptor Classic at Crockett Park, Brentwood, TN
W 6-3
 Sat Apr. 13 12:30 PM Bishop Chatard (IN) N
Raptor Classic at Crockett Park, Brentwood, TN
W 3-2
 Sat Apr. 13 2:00 PM #11 DCA N
Raptor Classic at Crockett Park, Brentwood, TN
W 3-1
 Sat Apr. 13 4:30 PM #8 Greenbrier N
Raptor Classic at Crockett Park, Brentwood, TN
W 7-6
 Sat Apr. 13 5:45 PM #1 Forrest N
Raptor Classic at Crockett Park, Brentwood, TN
W 3-2
 Tue Apr. 16 5:30 PM East Hickman D W 16-1
 Thu Apr. 18 5:00 PM Fairview D W 11-0
 Mon Apr. 22 5:00 PM at Dickson County W 1-0
 Tue Apr. 23 5:30 PM at Stewart County D W 5-1
 Wed Apr. 24 5:00 PM at Hickman County D W 11-0
 Mon Apr. 29 5:30 PM #1 Clarksville L 2-4
 Tue Apr. 30 6:00 PM Montgomery Central W 1-0
 Wed May. 1 5:00 PM Lewis County D W 18-1
 Thu May. 2 5:30 PM #23 Camden
D11AA
W 5-0
 Fri May. 3 5:30 PM Stewart County
D10AA
W 2-0
 Fri May. 10 4:30 PM #6 Waverly
D11AA Championship
W 2-1
 Mon May. 13 5:30 PM #12 Giles County
R6AA Semifinal
W 4-1
 Wed May. 15 6:00 PM at #1 Forrest
R6AA Championship
L 0-6
 Fri May. 17 6:00 PM at #8 Greenbrier
Class AA Sectional
W 13-6
 Tue May. 21 5:30 PM #22 Alcoa N
Class AA State Quarterfinal at Murfreesboro, TN (Starplex #2)
W 8-0
 Wed May. 22 4:00 PM #2 Lexington N
Class AA State Winner's Bracket at Murfreesboro, TN
L 0-1
 Thu May. 23 11:30 AM #4 Gibbs N
Class AA State Elimination Game at Murfreesboro, TN (Starplex #2)
W 3-2
 Thu May. 23 4:00 PM #9 Sequatchie County N
Class AA State Elimination Game at Murfreesboro, TN (Starplex #2)
W 3-0
 Fri May. 24 9:00 AM #2 Lexington N
Class AA State Elimination Game at Murfreesboro, TN (Starplex #2)
L 2-5
Overall Record: 37-7-1
District Record: 10-1
District Schedule