Unicoi County Blue Devils

Erwin, TN

2019 Softball

Date   Opponent   Result
 Tue Mar. 12 5:30 PM Johnson County D W 6-1
 Thu Mar. 14 5:30 PM at Sullivan Central D W 21-3
 Mon Mar. 18 5:30 PM at Sullivan East D W 13-2
 Tue Mar. 19 5:30 PM Happy Valley D W 10-0
 Wed Mar. 20 5:00 PM #10 Science Hill L 2-3
 Fri Mar. 22 5:00 PM Chuckey-Doak N
East Tennessee Classic Tournament at Winged Deer Park
W 13-7
 Fri Mar. 22 7:00 PM University High N
East Tennessee Classic Tournament at Winged Deer Park
W 22-1
 Sat Mar. 23 9:00 AM Dobyns-Bennett N
East Tennessee Classic Tournament at Winged Deer Park
W 5-4
 Sat Mar. 23 2:00 PM #24 David Crockett N
East Tennessee Classic at Winged Deer Park
L 3-5
 Sat Mar. 23 11:00 AM #10 Science Hill N
East Tennessee Classic Gold Bracket 3rd Place Game at Winged Deer Park
W 7-6
 Thu Mar. 28 5:30 PM Cherokee N
Eastman Invitational
W 4-2
 Thu Mar. 28 8:30 PM #9 Greenbrier N
Eastman Invitational at Kingsport, TN
W 2-0
 Fri Mar. 29 6:00 PM William Blount N
Eastman Tournament at TBD
W 3-2
 Fri Mar. 29 7:30 PM #11 Walker Valley N
Eastman Tournament at TBD
W 8-2
 Sat Mar. 30 2:30 PM Paintsville (KY) N
Eastman Tournament at Brickyard 3
W 2-0
 Sat Mar. 30 4:00 PM Sullivan Central N
Eastman Invitational, Brickyard Field 3 at Kingsport, TN
W 13-0
 Sat Mar. 30 6:00 PM Cookeville N
Eastman Tournament at Brickyard 3
L 0-8
 Tue Apr. 2 5:30 PM Elizabethton D W 9-6
 Thu Apr. 4 5:30 PM at Johnson County D W 8-2
 Fri Apr. 5 4:00 PM #25 Sullivan South N
NFS Tournament
W 12-5
 Fri Apr. 5 5:30 PM Johnson County N
NFS Tournament
W 5-2
 Sat Apr. 6 9:00 AM Chuckey-Doak N
NFS Tournament
W 12-3
 Sat Apr. 6 4:30 PM #24 Grainger
NFS Tournament Semifinal
W 9-8
 Sat Apr. 6 7:30 PM #10 Science Hill
NFS Tournament Championship
L 0-9
 Tue Apr. 9 5:30 PM Sullivan Central D W 11-7
 Thu Apr. 11 5:30 PM at Happy Valley D W 12-0
 Sat Apr. 13 2:00 PM at #25 Sullivan South D W 10-0
 Tue Apr. 16 5:30 PM #25 Sullivan South D W 11-1
 Fri Apr. 19 8:00 AM Fort Dorchester (SC) N
Palmetto Tournament Westcott Park at North Charleston, SC
L 4-8
 Sat Apr. 20 11:00 PM Timberland (SC) N
Palmetto Tournament Westcott Park at North Charleston, SC
W 5-3
 Sat Apr. 20 7:15 PM Wando (SC) N
Palmetto Tournament at North Charleston, North Charleston, SC
W 4-3
 Sat Apr. 20 4:00 PM Ashley Ridge (SC) N
Palmetto Classic
L 2-6
 Tue Apr. 23 5:30 PM Sullivan East D W 12-1
 Thu Apr. 25 5:00 PM TBD N
Tiny Day Tournament at Greeneville, Greeneville, TN
 Thu Apr. 25 7:00 PM TBD N
Tiny Day Tournament at Greeneville, Greeneville, TN
 Fri Apr. 26 5:00 PM TBD N
Tiny Day Tournament at Greeneville, Greeneville, TN
 Fri Apr. 26 7:00 PM TBD N
Tiny Day Tournament at Greeneville, Greeneville, TN
 Sun Apr. 28 12:00 PM TBD N
Tiny Day Tournament at Greeneville, Greeneville, TN
 Sun Apr. 28 2:00 PM TBD N
Tiny Day Tournament at Greeneville, Greeneville, TN
 Mon Apr. 29 5:30 PM at Elizabethton D
Overall Record: 27-6
District Record: 11-0
District Schedule